ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення VІ сесії  селищної ради восьмого скликання

24.грудня 2020року  № 72

 

С Т А Т У Т

Новоолександрівської гімназії Каланчацької селищної ради

Херсонської області 

 

І. Загальні положення

 

1.1. Новоолександрівська гімназія Каланчацької селищної ради Херсонської області (далі – Гімназія) діє відповідно до Закону України «Про освіту» з метою створення умов для здобуття особами дошкільної та загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки, поглибленого вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особи, а також допрофесійного навчання.

1.2. Гімназія є власністю Каланчацької територіальної громади. Засновником Гімназії є Каланчацька селищна рада Херсонської області (далі – Засновник).

Організаційно-правова форма – комунальна організація (установа, заклад). Засновник здійснює фінансування Гімназії, її матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі, інженерні комунікації, обладнання, встановлює мікрорайон обов’язкового обслуговування, фінансує будівництво й ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування учнів.

1.3. Гімназія підконтрольна і підзвітна Засновнику та виконавчим органам Каланчацької селищної ради відповідно до повноважень.

1.4. Повна назва: Новоолександрівська гімназія Каланчацької селищної ради Херсонської області.

1.5. Скорочена назва: Новоолександрівська гімназія.

1.6. Юридична адреса: 75821, Херсонська область, Скадовський район, село Новоолександрівка, вул. Шевченка, 46 (гімназія, початкова школа), вул.. Шевченка, 33 (дошкільний підрозділ), тел.(05530) 41690.

1.7. Гімназія є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в управлінні Державної казначейської служби, печатку з зображенням герба та зі своїм найменуванням, штамп, бланк із власними реквізитами, ідентифікаційний номер, вивіску відповідного зразка.

1.8. Гімназія є бюджетною організацією, що утримується за рахунок місцевого бюджету, освітньої субвенції, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, інших джерел, не заборонених чинним законодавством і є неприбутковою організацією (не має на меті отримання прибутку від своєї діяльності).

1.9. Гімназія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту»,  «Про дошкільну освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, Положенням про дошкільний виховний заклад, Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, управління освіти, науки і молоді Херсонської обласної державної адміністрації, відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Каланчацької селищної ради, рішеннями сесій Каланчацької селищної ради та цим Статутом.

1.10. Гімназія самостійно приймає рішення з будь-яких питань у межах своєї автономії і здійснює діяльність у межах своєї компетенції, передбаченої законодавством України та власним Статутом.

 

ІІ. Мета та основні завдання Гімназії.

 

2.1. Головною метою діяльності Гімназії є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної та базової загальної середньої освіти в обсязі державних стандартів, створення умов для їх фізичного та духовного розвитку.

Гімназію утворено з метою:

- створення єдиного освітнього простору;

- забезпечення рівного доступу осіб до якісної освіти;

- створення умов для здобуття особами дошкільної та загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки, поглибленого вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особи, а також допрофесійного навчання;

- раціонального і ефективного використання наявних ресурсів, їх модернізації;

- всебічного розвитку, виховання і соціалізації особистості.

2.2.Головним завданнями Гімназії є концентрація та ефективне використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб здобувачів освіти, створення єдиної системи виховної роботи, а саме:

2.2.1. забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти;

2.2.2. забезпечення реалізації права громадян на базову загальну середню освіту; виховання громадянина України;

2.2.2. виховання шанобливого ставлення до родини, повага до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

2.2.3. формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;

2.2.4. виховання у здобувачів освіти поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;

2.2.5. розвиток особистості вихованця та здобувача освіти, його здібностей і обдарувань, наукового світогляду; реалізація права учня на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

2.2.6. виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я здобувача освіти;

2.2.7. створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу людини і суспільство;

2.2.8.реалізація права вихованців та здобувачів освіти на вільне формування політичних і світоглядних переконань та інше.

2.3.Гімназія несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

2.3.1.безпечні умови освітньої діяльності, у тому числі за організацію харчування здобувачів освіти відповідно до законодавства;

2.3.2.дотримання Державних стандартів освіти;

2.3.3.дотримання договірних зобов'язань з іншими суб'єктами освітньої виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов'язань за міжнародними угодами;

2.3.4.дотримання фінансової дисципліни

2.4.У Гімназії  визначена державна українська мова навчання.

2.5. Гімназія  має право:

2.5.1.проходити в установленому порядку інституційний аудит;

2.5.2. визначати форми, методи і засоби організації освітнього процесу за погодженням із відділом освіти, молоді та спорту Каланчацької селищної ради;

2.5.3. визначати варіативну частину робочого навчального плану;

2.5.4.в установленому порядку розробляти освітню програму на основі Державних стандартів освіти, впроваджувати експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани;

2.5.5.спільно з вищими навчальними закладами, науково-дослідними інститутами та центрами, закладами післядипломної освіти проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу, що не суперечить законодавству України;

2.5.6. використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників освітнього процесу;

2.5.7. бути власником і розпорядником рухомого і нерухомого майна згідно з законодавством України та власним статутом;

2.5.8. отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;

2.5.9. залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку визначеному законодавством України.

2.5.10.встановлювати власну атрибутику та символіку;

2.5.11.надавати населенню додаткові освітні послуги.

2.6. У Гімназії створюються та функціонують: методичні об’єднання вчителів та творчі групи.

2.7.Взаємовідносини Гімназії з юридичним, фізичними особами, громадськими організаціями визначаються угодами, що укладені між ними.

 

IIІ. Організація освітнього процесу

 

3.1. Гімназія планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного та річного плану. У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи Гімназії, визначаються перспективи її розвитку.

План роботи Гімназії на кожен навчальний рік затверджується радою школи та погоджується з відділом освіти, молоді та спорту Каланчацької селищної ради.

План на оздоровчий період у дошкільному підрозділі початкової школи додатково погоджується з Держпродспоживслужбою.

3.2. Основним документом, що регулює освітній процес, є освітня програма, яка розробляється на основі типових освітніх програм, розроблених та затверджених профільним міністерством, із конкретизацією варіативної частини і визначенням профілю навчання, схвалюється педагогічною радою Гімназії та затверджується його керівником. На основі освітньої програми директор Гімназії складає та затверджує навчальний план. У вигляді додатків  навчального плану додаються розклад уроків (щоденний, тижневий) та режим роботи (щоденний, річний).

3.3. Відповідно до навчального плану педагогічні працівники Гімназії самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти на рівні Державних стандартів дошкільної та загальної середньої освіти.

3.4. Освітній процес у дошкільному підрозділі здійснюється за чинними програмами розвитку, виховання і навчання дітей дошкільного віку, затвердженими МОН та рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

3.4. Гімназія  здійснює освітній процес за очною (денною), дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу, а також за очною (вечірньою), заочною формами (на рівнях базової середньої освіти). Може створювати у своєму складі класи (групи) з поглибленим вивченням окремих предметів, спеціальні та інклюзивні класи (групи) для навчання дітей з особливими освітніми потребами. 

3.5.Зарахування здобувачів освіти до Гімназії здійснюється  без проведення конкурсу за наказом директора на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, копії свідоцтва про народження, медичної довідки встановленого зразка, документа про наявний рівень освіти та особової справи, крім дітей, які вступають до першого класу. Зарахування учнів дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність закладу. Право на першочергове зарахування до початкової  школи мають діти, які проживають на території обслуговування Гімназії.

Переведення до наступного класу здійснюється у порядку,  встановленому профільним міністерством.

У разі потреби здобувач освіти може перейти протягом будь-якого року навчання до іншого навчального закладу.  У разі вибуття здобувача освіти із населеного пункту батьки, або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини вибуття.

3.6. У гімназії та початковій школі освітній процес здійснюється за денною формою навчання за п’ятиденним робочим тижнем, у дошкільному підрозділі -  за 10,5-годинним робочим днем.

3.7.Для здобувачів освіти на першому рівні повної загальної середньої освіти за письмовими зверненнями батьків або осіб, які їх замінюють, при наявності належної навчально-матеріальної бази, педагогічних працівників, обслуговуючого персоналу, відповідно до рішення засновника можуть створюватись групи продовженого дня. Зарахування до груп продовженого дня і відрахування із них здійснюється наказом директора на підставі заяви батьків (осіб, які їх замінюють). Групи продовженого дня мають п'ятиденний тижневий режим і працюють після уроків.

3.8. Кількість дошкільних груп у дошкільному підрозділі встановлюються Засновником на підставі нормативів їх наповнюваності, відповідно до поданих заяв батьків або осіб, які їх замінюють, та санітарно – гігієнічних норм.

3.9. У дошкільному підрозділі групи комплектуються за віковими ознаками загального розвитку з денним режимом перебування.

3.10. За дитиною дошкільного віку зберігається місце у разі її хвороби, карантину, перебування в лікувальній установі, санаторії, на час чергової відпустки батьків або осіб, які їх замінюють (незалежно від періоду відпустки), у літній період терміном не більше 75 днів.

Діти, які досягли 6(7) річного віку і є випускниками, за бажанням батьків, відповідно поданих ними заяв, можуть відвідувати дошкільний підрозділ протягом оздоровчого періоду.

Відрахування дітей дошкільного віку з дошкільного підрозділу може здійснюватись на підставі:

3.10.1. медичного висновку про стан здоров’я дитини;

3.10.2. за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

3.10.3. у разі несплати без поважних причин батьками або особами, що їх замінюють плати за харчування дитини протягом двох місяців (відповідно до чинного законодавства).

Адміністрація Гімназії  зобов’язана письмово повідомити батьків про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

3.11. Структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами), тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються Гімназією  у межах часу, передбаченого освітньою програмою.

Навчальні заняття в початковій школі та гімназії розпочинаються 1 вересня у День знань і закінчуються не пізніше 1 липня наступного року.

Навчальний рік у дошкільному підрозділі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня проводиться оздоровлення дітей дошкільного віку.  Навчальний рік поділяється на два семестри.

3.12.Залучення здобувачів освіти до видів діяльності, не передбачених освітньою програмою та навчальним планом, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, що їх замінюють.

3.13. Відволікання від навчальних занять на інші види діяльності забороняються (крім випадків, передбачених законодавством України).

З урахуванням місцевих умов, специфіки та профілю Гімназії запроваджується графік канікул. Тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менш як 30 календарних днів.

3.14.Тривалість уроків у Гімназії становить: у перших  класах 35 хвилин, у других-четвертих – 40 хвилин, в усіх інших – 45  хвилин. Різниця в часі навчальних годин 1 – 4 класів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями.

Тривалість занять з дітьми дошкільного віку становить: перша молодша група –12-15 хвилин; друга молодша група – 15-20 хвилин; середня група – 20-25 хвилин; старша група - 25-35 хвилин. Відпочинкові паузи становлять 10-15 хвилин.

Зміна тривалості уроків допускається за наказом директора.

3.15.Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складається на кожен семестр відповідно до санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог, погоджується радою Гімназії, Держпродспоживслужбою і затверджується керівником.

Крім різних форм обов'язкових навчальних занять, у Гімназії проводяться індивідуальні, групові, факультативні та інші позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів здобувачів освіти та розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдарувань. З урахуванням освітніх запитів населення, кадрового забезпечення та матеріально-технічної і методичної бази Гімназія організовує допрофільне навчання.

3.16.Зміст, обсяг і характер домашніх завдань з кожного предмету визначається вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням  вимог навчальних програм  та  індивідуальних особливостей учнів. Домашні завдання у 1-му класі не задаються.

3.17. У Гімназії визначення результатів навчання здійснюється відповідно до діючої системи оцінювання, ведеться тематичний облік знань. У 1-2 класах здійснюється формувальне оцінювання, у 3 – 4 класах – до формувального додається поточне і підсумкове.

У документі про освіту (табелі успішності, свідоцтві) відображаються результати  навчання здобувачів освіти за семестри, навчальний рік та державну підсумкову атестацію.

3.18. Гімназія може використовувати інші системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти за погодженням з відділом освіти, молоді та спорту Каланчацької селищної ради. При цьому оцінки з навчальних предметів за семестри, рік, результати державної підсумкової атестації переводяться у бали відповідно до критеріїв оцінювання результатів навчання.

Результати семестрового, річного оцінювання , державної підсумкової атестації доводяться до відома здобувачів освіти класним керівником (головою атестаційної комісії).

3.19.Порядок умов та процедуру переведення, випуск здобувачів освіти визначаються Порядком  переведення учнів ( вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженого  профільним міністерством.

3.20.Результати навчання здобувачів освіти на кожному рівні загальної середньої освіти оцінюються шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у різних формах. Порядок, форми проведення і перелік навчальних предметів визначає профільне міністерство. В окремих випадках здобувачі освіти за станом здоров’я або з інших причин можуть бути звільнені від державної  підсумкової атестації у порядку, що встановлюється профільними міністерствами.  

3.21. Здобувачі освіти на першому рівні повної загальної середньої освіти, які протягом одного року навчання не засвоїли програмний матеріал, за поданням педагогічної ради та за згодою батьків (осіб, які їх замінюють) направляються на обстеження фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів. За висновками зазначених центрів такі здобувачі освіти можуть продовжувати навчання в спеціальних школах, інклюзивних та/або спеціальних групах і класах для навчання осіб з особливими освітніми потребами, навчатися за згодою батьків за індивідуальними  програмами розвитку.

3.22. Здобувачі освіти на першому рівні повної загальної середньої освіти, які через поважні причини (хвороба, інші обставини) за результатами річного оцінювання не засвоїли скориговану до індивідуальних здібностей навчальну програму, можуть бути, як виняток, залишені для повторного навчання у тому самому класі за рішенням педагогічної ради та за згодою батьків, або осіб, які їх замінюють.

3.23. Після успішного завершення навчання за освітньою програмою здобувачі освіти отримують відповідний документ (табель, свідоцтво про базову загальну середню освіту, свідоцтво про повну загальну середню освіту). За успіхи у навчанні для учнів встановлюються додаткові форми морального і матеріального заохочення, які визначаються Міністерством освіти і науки України.

Випускникам 9-х класів, які не атестовані хоча б з одного предмета, видається табель успішності. Здобувачі освіти, які не отримали документи про освіту, можуть продовжити навчання екстерном.

 

IV. Учасники освітнього процесу

 

4.1. Учасниками освітнього процесу у Гімназії є: здобувачі освіти, педагогічні працівники, бібліотекар, практичний психолог, соціальний педагог, медична сестра, інші спеціалісти та працівники закладу та філій, батьки здобувачів освіти або особи, які їх замінюють.

4.2. Права і обов'язки здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників визначаються чинним законодавством та цим Статутом.

4.3. Права здобувачів освіти:

4.3.1. безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

4.3.2. захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;

4.3.3. захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного і психічного насильства, приниження її гідності;

4.3.4. здоровий спосіб життя.

4.4.Здобувачі освіти  мають право на:

4.4.1.якісні освітні послуги;

4.4.2.доступність  і безоплатність  дошкільної та загальної середньої освіти;

4.4.3. індивідуальну освітню траєкторію, яка реалізується через вибір форми здобуття освіти, профільного напряму, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять;

4.4.4.користування бібліотекою,навчальною, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною базою Опорного закладу;

4.4.5.доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі;

4.4.6.участь у різних видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;

4.4.7.участь у роботі органів громадського самоврядування;

4.4.8.участь в обговоренні питань щодо організації навчально-виховного процесу, дозвілля учнів та вносити власні пропозиції;

4.4.9.участь у добровільних самодіяльних об'єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;

4.4.10.захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, дискримінації за будь-якою ознакою;

4.4.11.безпечні і нешкідливі умови навчання, виховання та праці;

4.4.12. справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання.

4.5.Здобувачі освіти  зобов'язані:

4.5.1.виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності),дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти

4.5.2.брати участь у пошуковій та науковій діяльності, передбаченій освітньою програмою та навчальним планом Гімназії, її Статутом

4.5.3. підвищувати загальний культурний рівень;

4.5.4.дотримуватися вимог Статуту, правил внутрішнього розпорядку;

4.5.5.дотримуватися вимог законодавства,  моральних, етичних норм, поважати честь, гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

4.5.6. бережливо ставитися до державного, громадського і особистого майна;

4.5.7.відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля.

4.5.8.брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;

4.5.9.дотримуватися правил особистої гігієни.

4.6. Здобувачі освіти Гімназії залучаються за їх  згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до Статуту і правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.

4.7. За невиконання учасниками освітнього процесу своїх обов’язків, порушення Статуту, правил внутрішнього розпорядку на них можуть накладатися стягнення відповідно до закону.

4.8. Педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний і психічний стан здоров’я якої  дозволяє виконувати професійні обов'язки в закладі системи загальної середньої освіти.

4.9. До педагогічної діяльності у Гімназії не допускаються особи, яким вона заборонена за медичними показаннями, вироком суду.

4.10. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників й інші трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими законодавчими актами.

4.11. Педагогічні працівники мають право на:

4.11.1.академічну свободу, вільний вибір форм, методів, засобів навчання, що відповідають освітній програмі;

4.11.2. захист професійної честі, гідності;

4.11.3. участь в обговоренні та вирішенні питань організації освітнього процесу;

4.11.4.брати участь  у  роботі методичних об’єднань, нарад, зборів  та інших органів самоврядування Гімназії, в заходах, пов’язаних з організацією освітньої  роботи;

4.11.5.проведення в установленому порядку науково-методичної, науково-дослідної, експериментальної, пошукової роботи;

4.11.6. педагогічну ініціативу;

4.11.7.позачергову атестацію з метою отримання відповідної категорії, педагогічного звання;

4.11.8.участь у роботі органів громадського самоврядування ;

4.11.9.підвищення кваліфікації, перепідготовку, сертифікацію;

4.11.10.внесення керівництву Гімназії та органам управління освітою пропозицій  щодо поліпшення освітньої роботи;

4.11.11.на матеріальне, житлово-побутове та соціальне забезпечення відповідно до чинного законодавства.

4.11.12. користування бібліотекою, навчальною, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною базою закладу;

4.11.13. доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі;

4.11.14. справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності.

Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків не допускається, за винятком випадків, передбачених законодавством України.

4.12.Педагогічні працівники зобов'язані:

4.12.1.виконувати освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання, нести відповідальність за відповідність оцінювання навчальних досягнень учнів критеріям оцінювання, затвердженим профільним міністерством, доводити результати навчальних досягнень здобувачів освіти до відома дітей, батьків (осіб, що їх замінюють),  керівника Гімназії.

4.12.2.контролювати рівень навчальних досягнень здобувачів освіти, дотримуватись академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі;

4.12.3. постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність

4.12.4. сприяти розвитку здібностей дітей, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

4.12.5.сприяти зростанню іміджу Гімназії;

4.12.6. настановленням та власним прикладом утверджувати повагу до державної мови, державної символіки, принципів загальнолюдської моралі, суспільних цінностей ;

4.12.7.виховувати в дітях повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу України;

4.12.8. формувати у здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

4.12.9.дотримуватись педагогічної етики, поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх  учасників освітнього процесу;

4.12.10.захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу  від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь – якою ознакою запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, тютюну, іншим шкідливим звичкам;

4.12.11. додержуватись Статуту закладу, Правил внутрішнього розпорядку, умови трудової угоди, виконувати свої посадові обов’язки;

4.12.12. виконувати накази і розпорядження директора Гімназії закладу, органів управління освітою;

4.12.13.брати участь у роботі педагогічної ради;

4.12.14.вести відповідну документацію.

4.13. У Гімназії обов'язково проводиться атестація педагогічних працівників. Атестація здійснюється, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого профільним міністерством. На добровільних засадах педагогічні працівники можуть пройти сертифікацію.

4.14. Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, Правила внутрішнього розпорядку навчального закладу, не виконують посадових обов'язків, умови колективного договору або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

4.14. Права і обов’язки інших працівників  та допоміжного персоналу регулюються трудовим законодавством, Статутом та Правилами внутрішнього трудового розпорядку.

4.16. Батьки та особи, які їх замінюють, мають право:

4.16.1. захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

4.16.2.звертатись до органів управління освітою, директора Гімназії і органів громадського самоврядування з питань освіти;

4.16.3.брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації освітнього процесу, у розробленні індивідуального навчального плану розвитку дитини та зміцненні матеріально-технічної бази Гімназії;

4.16.4.завчасно отримувати інформацію про педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, надавати згоду про участь дитини у цих заходах, а також  у науковій, спортивній, трудовій, пошуковій та інноваційній діяльності ;

4.16.5.отримувати інформацію про діяльність Гімназії, оцінювання його якості освіти , результати навчання своїх дітей.

4.17.Батьки та особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за

здобуття дітьми повної загальної середньої освіти і зобов'язані:

4.17.1. сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання, створювати  умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;

4.17.2. дотримуватися установчих документів Гімназії, забезпечувати дотримання дітьми вимог статуту ;

4.17.3.постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх здібностей, формувати навички здорового способу життя;

4.17.4.поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

4.17.5. формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

4.17.6. настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико – культурного надбання України;

4.17.7.формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України.

4.18.Представники громадськості мають право:

4.18.1.обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування в гімназії;

4.18.2. керувати учнівськими об'єднаннями за інтересами і гуртками, секціями;

4.18.3.сприяти покращенню матеріально-технічної бази, фінансовому забезпеченню гімназії;

4.18.4.проводити консультації для педагогічних працівників;

4.18.5.брати участь в організації освітнього процесу.

4.19.Представники громадськості зобов'язані;

4.19.1.дотримуватися Статуту гімназії;

4.19.2.виконувати рішення органів громадського самоврядування;

4.19.3.захищати здобувачів освіти від всіляких форм фізичного та психічного насильства;

4.19.4.пропагувати здоровий спосіб життя, шкідливість вживання алкоголю, наркотиків, тютюну тощо.

 

 

V.   Управління Гімназією

 

5.1. Управління Гімназією здійснюється Засновником –Каланчацькою селищною радою Херсонської області, директором, педагогічною радою, загальними зборами (конференцією) колективу Гімназії, радою Гімназії, піклувальною радою Гімназії  в межах своїх повноважень.

До виключних повноважень Каланчацької селищної ради належить:

- призначення  та звільнення з посади директора;

- здійснення контролю за додержанням Статуту та прийняття рішень у зв’язку з його порушенням;

- здійснення контролю за ефективністю використання майна, що є у комунальній власності територіальної громади та закріплене за Гімназією на праві оперативного управління;

- здійснення фінансування закладу в межах, необхідних для забезпечення виконання Державних стандартів освіти, а також фінансового контролю за діяльністю Гімназії.

Безпосереднє керівництво Гімназією здійснює директор, повноваження якого визначаються  законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту» Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, цим Статутом, трудовим договором та іншими нормативно-правовими актами України.  

Директором може бути особа, яка є громадянином України,  має вищу педагогічну  освіту ступеня не нижче магістра та стаж педагогічної роботи не менше як 3 роки, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

Директор призначається на конкурсній основі  строком на шість років і звільняється з посади розпорядженням голови Каланчацької селищної ради у порядку, передбаченому чинним законодавством України. Заступники директора призначаються на посади та звільняються з посад керівником Гімназії.

5.2. Гімназія має штатний розпис, що розробляється і затверджується відповідно до вимог чинного законодавства на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, що затверджені МОН України.

Прийняття на роботу педагогічних працівників до Гімназії може здійснюватися за трудовими договорами, контрактами, у тому числі й на конкурсній основі.

5.3. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку Гімназії визначається директором відповідно до законодавства. Звітність Гімназії встановлюється відповідно до вимог чинного законодавства та державної статистики.

5.4. Директор Гімназії:

5.4.1. організовує діяльність закладу;

5.4.2.вирішує питання фінансово-господарської діяльності Гімназії, розпоряджається в установленому порядку майном, у межах наданих йому повноважень, складає та подає на погодження  фінансовому управлінню кошторис видатків, організовує його виконання, укладає угоди від імені закладу із юридичними і фізичними особами;

5.4.3. призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;

5.4.4. забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

5.4.5.забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

5.4.6. забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю Гімназії ;

5.4.7.сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу ;

5.4.8.сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу;

5.4.9 контролює організацію харчування і медичного обслуговування здобувачів освіти;

5.4.10.встановлює надбавки, доплати, премії працівникам освітніх закладів відповідно до Положення про преміювання працівників;

5.4.11.затверджує та подає на погодження тарифікаційний список, визначає розміри оплати праці працівників закладу згідно із Законодавством України; затверджує структуру та штатний розпис Гімназії та подає на погодження Каланчацькій селищній раді;

5.4.12.здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами Гімназії.

5.5. Вищим органом громадського самоврядування Гімназії  є загальні збори (конференція) колективу, що скликається не менше одного разу на рік.

Делегати конференції з правом вирішального голосу обираються від наступних категорій:

-  працівників закладу – зборами трудового колективу;

-  здобувачів базової загальної середньої освіти закладу  – класними зборами;

-  батьків, представників громадськості – класними (груповими) батьківськими зборами.

Термін їх повноважень становить один навчальний рік. Конференція правочинна, якщо в її роботі бере участь не менше половини делегатів кожної з трьох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів.

Право скликати конференцію має голова ради Гімназії, учасники конференції, якщо за це висловилося не менше третини загальної їх кількості, директор закладу, Засновник.

Конференція:

- обирає раду Гімназії, її голову, встановлює термін їх повноважень; заслуховує звіт директора і голови ради ;

- розглядає питання освітньої, методичної і фінансово-господарської діяльності закладу;

- приймає рішення про стимулювання праці директора та інших педагогічних працівників.

5.6. У період між конференціями діє рада Гімназії.

5.6.1. Метою діяльності ради є:

- сприяння демократизації і гуманізації освітнього процесу;

- об’єднання зусиль педагогічного, учнівського колективів, батьків, громадськості щодо розвитку Гімназії та удосконалення освітнього процесу;

- формування позитивного іміджу та демократичного стилю управління школою; розширення колегіальних форм управління закладом;

- підвищення ролі громадськості у вирішенні питань, пов'язаних з організацією освітнього процесу.

5.6.2.Основними завданнями ради Гімназії є:

- підвищення ефективності освітнього процесу у взаємодії з сім'єю, громадськістю, державними та приватними інституціями;

- визначення стратегічних завдань, пріоритетних напрямів розвитку Опорного закладу та сприяння організаційно-педагогічного забезпечення освітнього процесу;

- формування навичок здорового способу життя;

- створення належного педагогічного клімату ;

- сприяння духовному, фізичному розвитку здобувачів освіти та набуття ними соціального досвіду;

- підтримка громадських ініціатив щодо удосконалення навчання та виховання здобувачів освіти, творчих пошуків і дослідно-експериментальної роботи педагогів;

- сприяння організації дозвілля та оздоровлення здобувачів освіти;

- підтримка громадських ініціатив щодо створення належних умов і вдосконалення процесу навчання та виховання ;

- ініціювання дій, що сприяли б неухильному виконанню положень чинного законодавства щодо обов'язковості дошкільної та загальної середньої освіти;

- стимулювання морального та матеріального заохочення здобувачів освіти, сприяння пошуку, підтримки обдарованих дітей;

- зміцнення партнерських зв'язків між родинами  та Гімназією з метою забезпечення єдності освітнього процесу.

5.6.3. До ради обираються пропорційно представники від педагогічного колективу, здобувачів освіти базової загальної середньої освіти, батьків і громадськості. Представництво в раді, загальна її чисельність визначаються конференцією Гімназії. Рішення про дострокове припинення роботи члена ради з будь-яких причин приймається виключно конференцією. На чергових виборах склад ради оновлюється не менше як на третину.

5.6.4.Рада Гімназії діє на засадах:

пріоритету прав людини, гармонійного поєднання інтересів особи, суспільства, держави;

дотримання вимог законодавства України;

колегіальності ухвалення рішень;

добровільності і рівноправності членства;

гласності.

Рада працює за планом, що затверджується конференцією.

Кількість засідань визначається їх доцільністю, але має бути не меншою, ніж чотири рази на навчальний рік. Засідання ради може скликатися її головою або з ініціативи директора Гімназії, Засновника, а також членами ради.

Рішення ради приймається простою більшістю голосів за наявності на засіданні не менше двох третин її членів.

У разі рівної кількості голосів вирішальним є голос голови ради. Рішення ради, що не суперечить чинному законодавству та Статуту, доводиться в семиденний термін до відома педагогічного колективу, здобувачів освіти, батьків, або осіб, які їх замінюють, та громадськості. У разі незгоди директора  з рішенням ради створюється узгоджувальна комісія, яка розглядає спірне питання.

До складу комісії входять представники органів громадського самоврядування, адміністрації, профкому Гімназії.

Очолює раду Гімназії  голова, який обирається із складу ради. Голова ради може бути членом педагогічної ради.

Головою ради не можуть бути директор та його заступники. Для вирішення поточних питань рада може створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямів роботи. Склад комісій і зміст їх роботи визначається радою.

Члени ради мають право виносити на розгляд усі питання, що стосуються діяльності закладу, пов'язаної з організацією освітнього процесу, проведенням оздоровчих та культурно-масових заходів.

5.6.5.Рада Гімназії:

організовує виконання рішень конференцій;

вносить пропозиції щодо зміни профільності навчання, вивчення іноземних мов та мов національних меншин;

спільно з адміністрацією розглядає і затверджує план роботи  та здійснює контроль за його виконанням;

спільно з адміністрацією здійснює контроль за виконанням Статуту ;

затверджує режим роботи закладу;

сприяє формуванню мережі класів/груп, обґрунтовуючи її доцільність в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування;

приймає рішення спільно з педагогічною радою про представлення до нагороджень випускників Гімназії золотою медаллю „За високі досягнення у навчанні" або срібною медаллю „За досягнення у навчанні" та похвальними грамотами „За особливі досягнення у вивченні окремих предметів";

разом з педагогічною радою визначає доцільність вибору навчальних предметів варіативної частини  навчальних планів, враховуючи можливості, потреби здобувачів освіти, а також тенденції розвитку регіону, суспільства і держави;

погоджує  навчальний план на кожний навчальний рік; заслуховує звіт голови ради, інформацію директора та його заступників з питань навчально-виховної та фінансово-господарської діяльності;

бере участь у засіданнях атестаційної комісії з метою обговорення питань про присвоєння кваліфікаційних категорій вчителям, вихователям;

виносить на розгляд педагогічної ради пропозиції щодо поліпшення організації позакласної та позашкільної роботи ;

виступає ініціатором проведення добродійних акцій;

виносить на розгляд педагогічної ради та Каланчацької селищної ради  пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників освітнього процесу;

ініціює розгляд кадрових питань та бере участь у їх вирішенні;

сприяє створенню та діяльності центрів дозвілля, а також залучає громадськість, батьків (осіб, які їх замінюють) до участі в керівництві гуртка, іншими видами позакласної та позашкільної роботи, до проведення оздоровчих та культурно-масових заходів ;

приймає рішення про надання матеріальної допомоги здобувачам освіти;

розглядає питання родинного виховання;

бере участь за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, в обстеженні житлово-побутових умов здобувачів освіти, які опинились в складних життєвих обставинах;

сприяє педагогічній освіті батьків;

сприяє поповненню бібліотечного фонду та передплаті періодичних видань;

розглядає питання здобуття обов'язкової дошкільної та  загальної середньої освіти здобувачами освіти;

організовує громадський контроль за харчуванням і медичним обслуговуванням здобувачів освіти;

розглядає звернення учасників освітнього процесу з питань роботи закладу;

може створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямів роботи.

Склад комісій та зміст їх роботи визначаються радою.

5.7. При Гімназії за рішенням Засновника може створюватись і діяти піклувальна рада.

5.7.1.Піклувальна рада з сприяє вирішенню перспективних завдань розвитку Гімназії, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії Гімназії  з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.

5.7.2.Члени піклувальної ради  мають право брати участь у роботі колегіальних органів Гімназії  з правом дорадчого голосу.

5.7.3.До складу піклувальної ради  не можуть входити здобувачі освіти та працівники Гімназії .

5.7.4.Піклувальна рада має право:

- брати участь у визначенні стратегії розвитку Гімназії  та контролювати її виконання;

- сприяти залученню додаткових джерел фінансування;

- аналізувати та оцінювати діяльність Гімназії  та її директора;

- контролювати виконання кошторису та/або бюджету Гімназії  і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником ;

- вносити засновнику Гімназії  подання про заохочення або відкликання директора Гімназії з підстав, визначених законом;

- здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або установчими документами закладу.

5.8.Розподіл педагогічного навантаження у Гімназії затверджується його директором.

Обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки лише за письмовою згодою педагогічного працівника. Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.

5.9. Колегіальним органом управління Гімназії є педагогічна рада. Усі педагогічні працівники мають брати участь у засіданнях педагогічної ради. Головою педагогічної ради є директор закладу.

 5.9.1. Педагогічна рада розглядає питання:

-  планує роботу закладу;

- схвалює освітню програму Гімназії та оцінює результативність її  виконання;

- формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

- розглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;

- приймає рішення щодо переведення здобувачів освіти до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;

- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення здобувачів освіти, працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;

- розглядає питання щодо відповідальності здобувачів освіти, працівників Гімназії та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

- має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;

- розглядає інші питання, віднесені законом та/або Статутом Гімназії закладу до її повноважень.

5.9.2. Робота педагогічної ради планується в довільній формі відповідно до потреб закладу. Кількість засідань педради визначається їх доцільністю, але не може бути менше, ніж чотири рази на рік.

5.9.3.Рішення педагогічної ради  вводяться в дію рішеннями директора закладу.

5.10. У Гімназії можуть діяти органи батьківського самоврядування та інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

 

VI. Структурні підрозділи Гімназії

 

6.1. Дошкільний підрозділ Гімназії - це територіально відокремлений структурний підрозділ, що утворюється з метою концентрації та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб здобувачів освіти, створення єдиної системи виховної роботи, не є юридичною особою і діє на підставі Положення, затвердженого директором.

6.2.Дошкільний підрозділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту». іншими нормативно-правовими актами, Статутом Гімназії та Положенням про дошкільний підрозділ, затвердженим директором Гімназії.

6.3. Безпосереднє керівництво дошкільним підрозділом Гімназії здійснює завідувач дошкільного підрозділу, який призначаються на посаду відповідно до чинного законодавства, Статуту Гімназії, Положення про дошкільний підрозділ та несе персональну відповідальність за організацію виховного, освітнього процесу у дошкільному підрозділі, здійснює контроль за виконанням освітньої програми, організацією харчування здобувачів освіти у дошкільному підрозділі, контролює господарську діяльність.

 

VIІ. Матеріально-технічна база

7.1. Матеріально-технічна база Гімназії включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі закладу.

7.2. Майно Гімназії є власністю Каланчацької селищної ради і  знаходиться в оперативному управлінні Гімназії та не може бути вилученим у нього, якщо інше не передбачене законодавством.

7.3. Гімназія відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за  дотримання вимог та норм з їх охорони.

7.4. Вилучення основних фондів та оборотних коштів Гімназії проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством. Збитки, завдані Гімназії внаслідок порушення його майнових прав  іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.

7.5. Джерелами формування майна Гімназії є:

- майно, передане йому Засновником або уповноваженим ним органом;

- надходження з місцевого бюджету;

- плата за орендне майно;

- благодійні внески юридичних і фізичних осіб;

- придбання майна інших підприємств і організацій відповідно до чинного законодавства;

- інше майно, набуте на підставах, не заборонених чинним законодавством.

7.7. Відчуження основних засобів, списання та передача майна здійснюються відповідно до вимог чинного законодавства. Гімназія має право передавати в оренду та суборенду належне йому на праві оперативного управління майно у встановленому чинним законодавством порядку, за погодженням із Засновником.

 

VIІІ. Фінансово-господарська діяльність

8.1. Фінансово-господарська діяльність Гімназії проводиться відповідно до Бюджетного кодексу України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», цього Статуту та інших нормативно-правових актів.

8.2. Гімназія у процесі провадження фінансово-господарської діяльності не має права розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед учасників, його членів, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

8.3. Доходи (прибутки) Гімназії використовуються виключно для фінансування видатків на утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.

8.4. Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється на основі його кошторису.

8.5. Джерелами формування кошторису Гімназії є:

-  кошти державного і місцевого бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування дошкільної та загальної середньої освіти для забезпечення освітнього процесу в обсязі, визначеному Державними стандартами освіти;

- кошти, отримані від надання додаткових платних послуг з дотриманням чинного законодавства;

- добровільні внески у вигляді коштів, матеріальних цінностей, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб з дотриманням чинного законодавства;

- спонсорська допомога підприємств, установ, організацій, гранти (в тому числі від міжнародних донорів) та інші надходження за послуги та оренду не заборонені чинним законодавством.

8.6. Гімназія має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, відповідно до чинного законодавства, фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.

8.7. Кошти Гімназії зберігаються на рахунках, відкритих у відповідному територіальному  управлінні державної казначейської служби і знаходяться у повному її розпорядженні.

 

ІХ.   Міжнародне співробітництво

 

9.1. Гімназія за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних надходжень має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, встановлювати відповідно до законодавства прямі зв’язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.

9.2. Гімназія має право відповідно до чинного законодавства укладати угоди про співробітництво з закладами освіти, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн, брати участь у реалізації міжнародних проектів і програм.

 

Х. Контроль за діяльністю опорного закладу

 

10.1. Державний контроль за діяльністю Гімназії здійснюється з метою реалізації єдиної державної політики в сфері загальної середньої освіти та спрямований на забезпечення інтересів суспільства щодо належної якості освіти та освітньої діяльності.

10.2. Державний контроль здійснюється центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти, Міністерством освіти і науки України.

10.3. Єдиною формою державного контролю за діяльністю Гімназії є інституційний аудит, що проводиться  один раз на десять років центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти.

10.4. У період між інституційним аудитом проводяться перевірки (інспектування) опорного закладу з питань, пов’язаних з його навчально-виховною діяльністю. Зміст, види і періодичність цих перевірок визначаються залежно від стану освітньої та господарської діяльності, але не частіше ніж 2 рази на рік відповідно до чинного законодавства.

10.5. Зміст, форми та періодичність контролю встановлюється Засновником.

10.6. Громадський контроль здійснюється суб’єктами громадського контролю – громадськими об’єднаннями, установчими документами яких передбачена діяльність у сфері освіти та/або соціального захисту осіб з інвалідністю, професійними об’єднаннями педагогічних працівників, об’єднаннями здобувачів освіти, батьків. Громадський контроль може проводитись виключно з дозволу директора Гімназії, крім випадків, встановлених законодавством.

 

ХІ. Реорганізація, ліквідація Гімназії

 

11.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію Гімназії приймає Засновник.

Реорганізація Гімназії відбувається шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення.

Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною Засновником, а у випадках за рішенням господарського суду – ліквідаційною комісією, призначеною цим органом.

З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Гімназії.

11.2. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Гімназії, виявляє дебіторів і кредиторів та розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його Засновнику на затвердження.

11.3. У разі припинення діяльності Гімназії (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи, права та обов’язки приєднаються одній або кільком неприбутковим організаціям (закладам освіти) або зараховуються до доходу бюджету.

 

ХІІ. Внесення змін (доповнень) до статуту Гімназії

 

12.1.Внесення змін (доповнень) до Статуту Гімназії оформляється викладенням Статуту у новій редакції з додержанням вимог, встановлених чинним законодавством України.

12.2.Зміни і доповнення до Статуту Гімназії вносяться за рішенням Засновника.

 

 

Каланчацький селищний голова                                  С.В. Фоміна

 

Навчальний план

              Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів         
              Каланчацької районної ради для 1-2 класів на 2020 /2021 н.р.   

(Типова освітня програма для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти за редакцією Р.Б.Шияна, затверджена  наказом Міністерства освіти і науки України                                                   від 08.10.2019 року № 1272)

 

Навчальні предмети

Кількість годин на тиждень у класі

1

2

Українська мова

5

5

Іноземна мова

2

3

Математика

3

3

Я досліджую світ

7

8

Мистецтво

2

2

Фізична культура

3

3

Разом

19+3

21+3

Варіативна складова

 

 

Курси за вибором

 

Культура добросусідства

 

 

1

Логіка

1

 

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

20

22

Всього

23

25

 

 

Навчальний план

           Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів              

Каланчацької районної ради для 3 класу на 2020 /2021 н.р. 
(Типова освітня програма для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти за редакцією Р.Б.Шияна, затверджена  наказом Міністерства освіти і науки України від 08.10.2019 року № 1273)

 

Навчальні предмети

Кількість годин на тиждень у класі

3

Українська мова

5

Іноземна мова

3

Математика

4

Я досліджую світ

7

Інформатика

1

Мистецтво

2

Фізична культура

3

Разом

22+3

Варіативна складова

 

Курси за вибором

 

Логіка

1

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

22

Всього

26

     

Навчальний план
              Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів            Каланчацької районної ради для 4 класу на 2020 /2021н.р. 
аказ Міністерства освіти і науки України від  20.04.2018 № 407)

 

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класі

             4

Мови і літератури (мовний і літературний компоненти)

Українська мова

7

Іноземна мова

2

Математика

Математика

4

Природознавство

Природознавство

2

Суспільствознавство

Я у світі

1

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

Образотворче мистецтво

1

Технології

Трудове навчання

1

Інформатика

1

Здоров'я і фізична культура

Основи здоров'я

1

Фізична культура

3

Разом

21+3

Варіативна складова

 

Курси за вибором

 

Логіка

1

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

23

Всього

25

       

 

 

 Навчальний план

           Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  

Каланчацької районної ради для 5-9 класів на 2020 /2021н.р.

аказ Міністерства освіти і науки України від  20.04.2018 № 405)

 

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

 

5

За додатком 10

6

За додатком 10

7

8

9

 

За додатком 10                        

За додатком 1

За додатком 12

 

Мови і літератури

Українська мова

3.5

3.5

2,5

2

2

 

Українська література

2

2

2

2

2

 

Іноземна мова

3

2

2

3

2

 

Друга іноземна мова

 

2

2

2

 

-

 

-

 

 

Російська мова

-

-

-

 

-

2

 

Зарубіжна література

2

2

2

2

2

 

Суспільство-знавство

Історія України

1

1

1

1,5

1,5

 

Всесвітня історія

-

1

1

1

1

 

Основи правознавства

-

-

-

-

1

 

Мистецтво*

Музичне мистецтво

1

1

1

-

-

 

Образотворче мистецтво

1

1

1

-

-

 

Мистецтво

-

 

-

1

1

 

Математика

Математика

4

4

-

-

-

 

Алгебра

-

-

2

2

2

 

Геометрія

-

-

2

2

2

 

Природо-знавство

Природознавство

2

-

-

-

-

 

Біологія

-

2

2

2

2

 

Географія

-

2

2

2

1,5

 

Фізика

-

-

2

2

3

 

Хімія

-

-

1,5

2

2

 

Технології

Трудове навчання

2

2

1

1

1

 

Інформатика

1

1

1

2

2

 

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

1

1

1

1

1

 

Фізична культура

3

3

3

3

3

 

Разом

25,5+3

27,5+3

29+3

28,5+3

31+3

 

 

 

Варіативна складова

 

 

 

 

 

Курси за вибором

Християнська етика

1

1

1

1

1

Географія рідного краю

 

1

 

 

 

Економіка рідного краю

 

 

1

 

 

Історія рідного краю

1

 

 

 

 

Факультативи

«Міфологія стародавнього світу

 

1

 

 

 

«Логіка»

 

 

 

1

 

«Основи загальної хімії»

 

 

 

 

1

Гранично допустиме навчальне навантаження

28

31

32

33

33

 

 

Всього

30.5

33,5

34

33,5

36

 

                 

 

Навчальний план

           Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів   

Каланчацької районної ради для 10-11 класів на 2020/2021н.р.

аказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 №408 у редакції наказу МОН від  28.11.2019 №1493, таблиця 2)

 

 

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

10

11

Базові предмети

 

 

Українська мова

3

2

Українська  література

3

2

Зарубіжна література

3

1

Іноземна мова

2

2

Історія України 

1,5

3.5

Всесвітня історія

1

3

Громадянська освіта

2

-

Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія)

3

3

Біологія і екологія

2

2

Географія

1,5

1

Фізика і астрономія

3

4

Хімія

1,5

2

Фізична культура

3

3

Захист  України

1,5

1,5

Вибірково-обов’язкові предмети

3

3

Інформатика

1,5

1.5

Мистецтво

1,5

1.5

 

Разом

34

33

Додаткові години

 

 

Захист України

-

     0.5

Варіативна складова

 

 

Курс за вибором

 

Християнська етика

1

1

Факультативи

Визначні постаті України

 

1

Підготовка до ЗНО.                 Історія України

 

1

Сучасна українська література

1

 

Українська ділова мова

 

1

Стилістика сучасної української літературної мови

1

 

Математика

1

 

Гранично допустиме тижневе навантаження на учня

33

33

Всього

38

37,5

 

 

 

 

Навчальний план

Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Каланчацької районної ради для

1-11 класів  на 2020/2021 навчальний рік

 

 

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Каланчацької районної ради для 3 класу на 2020 /2021 н.р. (Типова освітня програма для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти за редакцією Р.Б.Шияна, затверджена  наказом Міністерства освіти і науки України від 08.10.2019 року) для організації індивідуального навчання( педагогічний патронаж)

 учениці 3 класу Резвих Анастасії Володимирівни

 

Навчальні предмети

Кількість годин на тиждень у класі

За типовою освітньою програмою

Із розрахунку 10 год на тиждень

Українська мова

5

2

Іноземна мова

3

2

Математика

4

2

Я досліджую світ

7

3

Мистецтво

2

0.5

Інформатика

1

0.5

Фізична культура

3

-

Разом

22+3

10

 

 

   Погоджено

на засіданні

педагогічної ради школи
від 12 червня  2020 року
протокол №9/4

 

                  Затверджено

                  наказом по школі

                  від 12 червня  2020 року

                  №61

 

 

Освітня програма

Новоолександрівської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів

на 2020/2021 навчальний рік 

  

Розділ 1

 Призначення школи  та засіб її реалізації

 

Призначення школи полягає в наданні  якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку, забезпеченні їх всебічного розвитку, виховання і самореалізації особистості яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.

Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.

Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

Основним засобом реалізації призначення  освітнього  закладу є засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту загальноосвітніх програм. У той же час заклад має у своєму розпорядженні додаткові  засоби реалізації свого призначення, а саме

·                     уведення в навчальний план предметів і курсів, що сприяють загальнокультурному розвитку особистості та формують гуманістичний світогляд;

·                     надання учням можливості спробувати себе в різних видах діяльності (інтелектуальної, трудової, художньо-естетичної тощо);

·       поглиблене вивчення окремих предметів;

·                     надання учням можливості вибору профілю навчання, темпу засвоєння навчального матеріалу;

·                     оригінальна організація освітньої  діяльності, інтеграція навчальної та позанавчальної діяльності;

·                     надання широкого спектра додаткових освітніх програм і додаткових освітніх послуг.

  Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на: формування в учнів сучасної наукової картини світу; виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості; формування людини та громадянина, яка прагне вдосконалювання та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення задач, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, поваги до культурних традицій та особливостей інших народів в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби учнів до самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення тощо.

Реалізація освітньої програми школи здійснюється через три рівні освіти:

початкова освіта тривалістю чотири роки;

базова середня освіта тривалістю п’ять років;

профільна середня освіта тривалістю два роки.

 

 

Розділ 2  

Опис  «моделі» випускника школи

 

Модель випускника Нової Української Школи – це необхідна основа для сміливих і успішних кроків у своє майбутнє. Всі  інші здобутки у сфері компетентності може принести людині лише наполеглива цілеспрямована праця, бажання вчитися і ділитися досвідом з іншими.

Випускник школи має міцні знання і вміло користується ними. Знання та вміння отримані учнем тісно взаємопов’язані з його ціннісними орієнтирами.

Набуті життєві компетентності  випускник вміло використовує для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці. Він вміє критично мислити, логічно обґрунтовувати позицію, виявляти ініціативу, творити, вирішувати проблеми, оцінювати ризики та приймати рішення.

Наш випускник – це передусім людина творча, з великим потенціалом саморозвитку та самореалізації, широким спектром особистості:

·                   випускник школи добре проінформована особистість;

·                   прагне до самоосвіти та вдосконалення;

·                   готовий брати активну участь у суспільно-культурному житті  громади, держави ;

·                   є свідомим громадянином, готовим відповідати за свої вчинки;

·                   свідомо ставиться до свого здоров’я та довкілля;

·                   мислить креативно, використовуючи увесь свій творчий потенціал.

 

Випускник компетентний у ставленні до життя — реалізує себе через самопізнання, саморозуміння та інтелектуальну культуру.

Випускник початкових класів має знання, уміння та навички, передбачені стандартом  початкової освіти. Він упевнений у собі, старанний, працелюбний, самостійний, дисциплінований,  вмотивований на досягнення успіху, вміє слухати і чути, критично мислити і має почуття самоконтролю,  навички навчальної діяльності,  культуру поведінки і мови, основи особистої гігієни і здорового способу життя.

Випускник базової основної школи  володіє певними яко­стями і вміннями на рівні вимог державних освітніх стандартів  успішно засвоює загальноосвітні програми з усіх предметів шкільного навчального плану; має систему розумових навичок (порівняння, узагальнення, аналіз, синтез, класифікацію, визначення головного); володіє  основами комп’ютерної грамотності; знає свої громадянські права і вміє  їх реалізувати; оцінює свою діяльність з погляду моральності та етичних цінностей; дотримується правил культури поведінки і спілкування; веде здоровий спосіб життя; готовий до форм і методів навчання, застосованих у старших класах.

Випускник старших класів  має міцні знання на рівні вимог державних освітніх стандартів, що забезпечує вступ до закладу вищої професійної освіти та подальше успішне навчання; володіє іноземною мовою на базовому рівні; має високий рівень комп'ютерної грамотності (програмування, навички технічного обслуговування); володіє культурою інтелектуальної діяльності; знає і поважає культуру України та інших народів; поважає свою й чужу гідність, права, свободи інших людей; дотримується правил культури поведінки і спілкування; має почуття соціальної відповідальності; веде здоровий спосіб життя; володіє способами отримання інформації; прагне духовного і соціального добробуту.

 Наш випускник - свідомий громадянин  і патріот своєї країни, готовий до сміливих і успішних кроків у  майбутнє.

 

Розділ 3

Цілі та задачі освітнього процесу школи

 

Цілі та задачі освітнього процесу на кожному рівні реалізації освітніх програм повинні бути обумовлені «моделлю» випускника, призначенням і місцем школи в освітньому просторі міста, району, мікрорайону. Вони повинні бути сформульовані конкретно, бути вимірними, досяжними, визначеними за часом, несуперечливими по відношенню одна до одної. Інакше кажучи, відповідати загальним вимогам, що пропонуються до визначення цілей і задач.

Перед школою  поставлені такі цілі освітнього процесу:

1.Забезпечити засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту початкової, основної, середньої (повної) загальної освіти на рівні вимог державного освітнього стандарту;

2.Гарантувати наступність освітніх програм усіх рівнів;

3.Створити основу для адаптації учнів до життя в суспільстві, для усвідомленого вибору та наступного засвоєння професійних освітніх програм;

4.Формувати позитивну мотивацію учнів до навчальної діяльності;

5.Забезпечити соціально-педагогічні відносини, що зберігають фізичне, психічне та соціальне здоров'я учнів;

6. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом своєчасного та якісного проходження курсів перепідготовки;

7.Проведення атестації та сертифікації педагогів;

8.Цілеспрямоване вдосконалення навчально-матеріальної бази школи.

 

Розділ 4

Навчальний план та його обґрунтування

 

         На виконання абзацу двадцять другого частини першої статті 64 Закону України «Про освіту», з метою впровадження Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року №462 , Державного стандарту загальної базової повної загальної середньої освіти затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1392 у закладі загальної середньої освіти розроблено робочий навчальний план на  2020/2021 навчальний рік:

- для 1-2 класів  – за Типовою  освітньою програмою  для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти за редакцією Р.Б.Шияна, затверджена  наказом Міністерства освіти і науки України від 08.10.2019 року № 1272;

- для 3 класу  – за Типовою  освітньою програмою  для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти за редакцією Р.Б.Шияна, затверджена  наказом Міністерства освіти і науки України від 08.10.2019 року № 1273;

- для  4 класів - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти  І ступеня , затвердженої наказом МОН  України  від 20.04.2018  № 407; 

- для 5-9-х класів – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти  ІІ ступеня , затвердженої наказом МОН  України  від 20.04.2018  № 405; 

- для 10-11-х класів – за Типовою  освітньою програмою закладів загальної середньої освіти  ІІІ ступеня , затвердженої  наказом  МОН  України  Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 №408 у редакції наказу МОН від  28.11.2019 №1493, таблиця 2)

Інваріантна складова навчального плану забезпечує реалізацію змісту шкільної освіти на рівні Державного стандарту.

У 2020/2021 навчальному році організовано навчання  138 учнів у               11 - ти класах:

4  класи початкової школи

5  класів основної школи

        2 класи старшої школи

Мова навчання – українська

Навчальний план зорієнтований на роботу школи в одну зміну за               5 - денним навчальним тижнем.

 

Початкова школа

 

Організаційна та освітня діяльність в 1 - 4 класах спрямована на формування в молодших школярів уміння вчитися, на інтелектуальний, моральний, соціальний та фізичний розвиток кожної особистості відповідно до вимог, зазначених у Державному стандарті початкової загальної освіти.

З метою ефективного впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти у 1-му, 3-му та 4-му класах введено курс «Логіка» за «Програмою курсів за вибором для загальноосвітніх навчальних закладів. 1-4 класи» за редакцією Л.Ф.Щербакова, Г.Ф Древаль. Мандрівець. 2011 рік.

В 2 класі викладається  курс «Культура добросусідства».

Всього використано 4 годин.

Гранично допустиме навантаження на учнів не перевищене.

 

Основна школа

 

З метою формування у дітей та молоді високоморальних якостей, патріотичної та громадянської свідомості, ціннісних орієнтирів, які ведуть людину шляхом пізнання Істини, Добра, Краси, введено курс духовно - морального спрямування, складовою якого є спеціальний курс «Основи християнської етики» за Програмою «Основи християнської етики для учнів 1-4, 7-11 класів»  рекомендованої Міністерством освіти і науки України (Лист 1/П-6347 від 13 липня 2010 року), - Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2010.-160 с.

З метою допрофільної підготовки учнів, надбання  знань про  історичне минуле, вивчення видатних особистостей України  у 6 класі введено факультатив:

- «Міфологія Стародавнього світу». Автор програми І.Нікітіна, вчитель-методист спеціалізованої школи № 10 м. Суми, (журнал «Історія України» № 25 – 27,липень 2010р.).

З метою допрофільної  підготовки учнів  розвиток ключових компетентностей  у 9  класі  введено факультатив:

- «Основи загальної хімії». Автори Л.Ю. Троїцька, Т.А.Олійник , рекомендованої Міністерством освіти і науки України ( лист №1/11-11336 від11.07.2012).

- З метою допрофільної  підготовки учнів реалізації плану заходів в рамках Року математичної освіти у 2020/2021 навчальному році, розвитку  ключових компетентностей  у  8  класі  введено факультатив «Логіка» Автори Н.С.Прокопенко, О.П.Вашуленко, схваленою науково-методичною комісією з математики НМР з питань освіти  Міністерства освіти і науки України (протокол від 24.06.2010р. №4)

 З метою впровадження регіонального компоненту в 5, 6 та 7 класах запроваджено курси: «Історія рідного краю. Херсонщина», «Географія рідного краю», «Економіка рідного краю». Викладання цих курсів дасть змогу поглибити і розширити знання про свій край,  сформувати навички творчої діяльності, виховувати любов до рідного краю.

Всього використано 11 годин

 

Старша школа

 

Навчальний план на 2020/2021 навчальний рік складено з урахуванням впровадження у 10 – 11-х класах Програм профільного навчання, а саме  філологічного та історичного напряму. Варіативна частина навчального плану враховує рекомендації МОНУ щодо вивчення предметів у 2020/2021 навчальному році, інтереси і потреби старшокласників.

З метою засвоєння державної мови відповідно до норм офіційного спілкування, оволодіння знаннями про особливості ділового стилю, формування вмінь і навичок спілкування в офіційній сфері громадського життя, навичок комунікативно виправданого використання засобів мови з дотриманням етикетних норм ділового спілкування введено факультативи: в 10 класі  «Стилістика сучасної української літературної мови», автори  Авраменко О.М., Чуріна В.Ф. (рекомендовано Міністерством освіти і науки України,  Грамота. 2008р); в   11  класі -  «Українська ділова мова», рекомендовано листом освіти і науки України від 09.02.2006 №1/11-608, укладач Оперчук О., методист лабораторії методики навчання української мови Київського міського педагогічного університету імені Б.Д.Грінченка.

Поглибити знання учнів  зі своєрідною складовою літературного процесу — сучасним українським письменством від 70-х років XX ст. до сьогодення, а також виховання високої читацької і загальної культури, гуманізму і патріотизму, вироблення естетичного смаку, власного світогляду школярів  та підготуватися до ЗНО допоможе впровадження в  10 класі факультативу «Сучасна українська література» , рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист № 1/11-106 від 16.01.2007р.), Рецензенти: Я.О.Поліщук, С.Ю.Коваленко.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 13 липня 2010 року № 1/П-6347 в 10-11-х класах продовжується впровадження спеціального  курсу  «Християнська етика».

З метою вивчення видатних особистостей України, визначення  характеристик, за допомогою яких вони досягли успіху в управлінні людьми, народом, державою, зробили неабиякі досягнення і значний вклад у розвиток економіки України  в 11 класі  введено курс за вибором «Визначні постаті України». Автор програми — І.Гирич,( Лист МОНУ від 12.03.10 № 1/ 11 – 1652).

         Поглибити в учнів знання  про основні політичні, соціально-економічні, культурні події, явища та процеси минулого, діяльність видатних історичних постатей та підготуватися до ЗНО допоможе впровадження в 11 класі факультативу «Підготовка до ЗНО. Історія України». Основна мета курсу – підвищення загальноосвітнього рівня учнів та цілеспрямована підготовка їх до зовнішнього незалежного оцінювання з предмета «Історія України». Автор програми — Бабич Марина Миколаївна вчитель історії та правознавства Зміївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зміївської районної ради Харківської області В основу факультативу покладено зміст програми Міністерства освіти і науки України зовнішнього незалежного оцінювання з історії України (Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.10.14 № 1120) та зміни до нього (додаток до Наказу Міністерства освіти і науки України від 05.11.14 № 1276).

З метою  реалізації плану заходів в рамках Року математичної освіти у 2020/2021 навчальному році, розвитку  ключових компетентностей  у 10 класі   введено факультатив «Математика», укладач О.Калітка ,  Рекомендовано Міністерством  освіти і науки України

(лист №  1/11 – 9682  від 11.09.18)

Всього використано 8 годин.

 

 

Розділ 5

Особливості організації освітнього процесу та застосовування

в ньому педагогічних технологій

 

Соціальні перетворення в українському суспільстві докорінно змінили пріоритети в галузі освіти. Школа потребує нових нетрадиційних ідей, теорій, що відповідали б оптимальному розвитку дитини, сучасним потребам людства.

Створення ситуації успіху, сприятливих умов для повноцінної діяльності кожної дитини – основна мета, що покладена в основу технологій навчання. Незважаючи на розмаїття нововведень, основною формою організації навчальної діяльності залишається урок.

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку: формування компетентностей; розвитку компетентностей; перевірки та оцінювання досягнення компетентностей; корекції основних компетентностей; комбінований урок.

Також передбачені екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, лекції,  конференції, форуми, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемні уроки, відео-уроки, прес-конференції, ділові ігри тощо. Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, забезпечуючи досягнення очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах з предмету. Перевірка та оцінювання досягнення компетентностей здійснюватиметься у формі заліку, співбесіди, контрольного навчально-практичного заняття. Для підготовки до заліків та іспитів проводяться оглядові консультацій, які допомагають учням зорієнтуватися у змісті окремих предметів.

У закладі широко впроваджуються інформаційно-комунікативі технологій. Застосування ІКТ в освітньому процесі базується на загальному розумінні зміни ролі інформації та принципах інформаційної взаємодії в різних напрямках освітньої діяльності Це дозволяє формувати позитивну мотивацію учнів до навчальної діяльності, критичне і логічне мислення, вміння приймати рішення, співпрацювати в команді, бути конкурентоздатними та впевненими особистостями.

Вчителями закладу створена модель уроків на основі синтезу оригінальних прийомів, елементів інноваційних педагогічних методик і інформаційно-комунікативних технологій та традиційних форм організації освітнього процесу. Розширено предметне навчальне середовище, створено умови для оптимального розвитку навичок роботи з інформацією, формування вмінь і навичок дослідницької і пошукової роботи.  

Серед використовуваних засобів: мультимедійні презентації, мультимедійні карти, проєкти, онлайн-тести, програмовані засоби навчення та інше.

Вчителі не тільки самі активно використовувують інтернет-ресурси, сучасні інформаційні технології, але й забезпечують їх активне використання учнями. Тому створені вчителями персональні предметні блоги є однією з важливих форм роботи сучасного вчителя і є поштовхом для подальшого освоєння нових сучасних веб-ресурсів відповідно до вимог ІКкомпетентності, що важливо у процесі модернізації навчання в сучасній школі.

 

Розділ 6

Показники (вимірники) реалізації освітньої програми

 

Рівень досягнень учнів буде вивчатись: шляхом моніторингу знань, умінь і навичок з окремих предметів; проведення контрольних випробувань учнів; участі учнів школи  у предметних олімпіадах різного рівня, Всеукраїнських інтелектуальних конкурсах та турнірах; шляхом складання та захисту наукових проєктів та участі в роботі МАН; аналізу результатів участі учнів у ДПА і ЗНО.

 

 

 

Розділ 7

Програмно-методичне забезпечення освітньої програми

 

 Для виконання освітніх програм школи на 2020/2021 навчальний рік передбачено використання затверджених Міністерством освіти і науки України навчальних програм з усіх предметів інваріативної частини; курсів за вибором і факультативів варіативної складової, що забезпечує інтеграцію загальноосвітніх (основних і додаткових) програм,  у єдину освітню програму, що дозволяє одержати запланований результат освіти – «модель» випускника.

 

                                                Розділ 8

Структура навчального року

 

Відповідно до статті 15 (розділ ХІІ ) Закону України «Про освіту» структура навчального року, тривалість навчального тижня, інші форми організації освітнього процесу встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом середньої освіти у межах часу передбаченого програмою.

2020/2021 навчальний рік розпочинається   1 вересня 2020 року та закінчується не пізніше 1 липня 2021 року.

І семестр - з 01.09.2020 року по 25.12.2020 року;

ІІ семестр - з 11.01.2021 року по 28.05.2021 року.

Впродовж навчального року проводяться канікули:

осінні канікули - з 26.10.2020 року по 30.10.2020 року;

зимові канікули - з 28.12.2020 року по 08.01.2021 року;

весняні канікули - з 22.03.2021 року по 26.03.2021 року.

Дата проведення свята «Останній дзвоник» - 28 травня 2021 року.

Дата вручення документів про освіту буде визначена додатково (в залежності від термінів проведення ДПА, ЗНО).

 Перелік предметів державної підсумкової атестації визначається Міністерством освіти і науки України. Терміни їх проведення визначаються навчальним закладом та погоджуються з відділом освіти Каланчацької райдержадміністрації.

Орієнтовні терміни проведення ДПА для 4-х класів – остання декада травня 2021 року; для 9-х класів – календарний тиждень після закінчення навчального року.

 Рішення про доцільність проведення навчальної практики та навчальних екскурсій приймає педагогічна рада школи.

Школа працює в режимі п’ятиденки з двома вихідними – субота, неділя. Навчальні заняття проводяться в одну зміну з 08.00 до 14.35 і регламентуються розкладом уроків, затвердженим директором школи.